ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд хоче підвищити деякі акцизи майже на 8%

|

Сьогодні Кабінет міністрів розгляне законопроект про перегляд ставок деяких податків і зборів, щоб направити його в парламент.

“Міністр фінансів швидше за все буде у відрядженні, тому доповідати буде перший заступник Анатолій Мярковський”, – уточнили в Мінфіні, пише “Комерсант-Україна”.

Передбачено, що з 1 січня 2013 року ставки екологічного податку, податку на земельні ділянки без грошової оцінки, збору за використання радіочастотного ресурсу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також акцизи зростуть на індекс споживчих цін – на 7,9%. Ставки плати за використання надр з видобутку корисних копалин, збору за спеціальне водокористування та використання лісових ресурсів будуть підвищені на індекс цін промислових виробників – 9,4%; за викиди в атмосферу забруднюючих речовин – на 7,6-7,8%. Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом.

Фактично вони виростуть на 7,4-7,9%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік. Тому, незважаючи на те що зараз Держстат відзначає відсутність інфляції (у квітні) або її низькі темпи зростання на рівні 0,2-0,3% (на початку року), з 2013 року вартість підакцизних товарів збільшиться більш істотно. Уряд лише одного разу – в 2010 році – для індексації ставок використовував середньорічний показник інфляції. Якби ця норма збереглася, а темпи зростання індексу споживчих цін протягом травня-червня залишалися колишніми, середньорічна інфляція не перевищила б 1% (у квітні 0,6%, а значить, в 2013 році підвищення акцизів не було б зовсім.

Найбільше – на 7,9% – ставка акцизу збільшиться для сигарет без фільтру – до 53,39 гривні за 1 тис шт., з фільтром – до 119,38 гривні, спирту – до 49,49 гривні за літр. Найнижче зростання акцизу – на 7,4%, або на 6 копійок – торкнеться виробників пива (87 копійок за літр).

Економічна правда 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...