ОСТАННІ НОВИНИ

ЗНО-2012: про що потрібно пам’ятати абітурієнту

|

Завтра, 15 травня, в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Перший іспит, з якого складатимуть тестування абітурієнти цього року, є хімія, наступний – російська мова. Тестування, яке є обов’язковим для вступу на всі спеціальності вищих навчальних закладів – українська мова та література – проходитиме два дні (28 та 29 травня).

У Громадянській мережі “ОПОРА” вказують, що в минулі роки основною проблемою, з якою стикнулися випускники шкіл під час перших тестувань, була відсутність одного з документів, необхідних для пропуску на пункт тестування. Тому абітурієнтам та їхнім батькам варто пам`ятати, що згідно з процедурою, затвердженою Українським центром оцінювання якості освіти, для пропуску на пункт тестування потрібно мати з собою:

  • Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання,

  • паспорт чи свідоцтво про народження, за яким особа реєструвалася на тестування, та номер і серія якого зазначені у Сертифікаті

  • запрошення-перепустку для участі у ЗНО, де зазначені адреси пунктів тестування.

Лише за наявності цих документів абітурієнта допустять в пункт тестування. Крім тогов “ОПОРІ” радять не приставати на можливі сумнівні пропозиції щодо отримання відповідей на тестові завдання чи інформації про зміст задач, що виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання. “Адже за 4 роки спостереження ми не зафіксували жодного випадку одержання відповідей на тестові завдання до початку проведення іспитів” – зазначають в громадській організації.

Цього року під пильне око громадських спостерігачів попаде недотримання таких обов’язків зі сторони абітурієнтів, як використання в пункті тестування будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування (фіксації), збереження та відтворення інформації; спілкування з іншими абітурієнтами, передача їм будь-яких предметів та матеріалів; наявність в абітурієнта засобів зв’язку, друкованих і рукописних матеріалів під час безпосередньої роботи над тестом.

Як повідомлялося раніше, на Львівщині обіцяють присутність в пунктах тестування працівників міліції з металошукачами, які матимуть право перевіряти учасників тестування на наявність різних фіксуючих пристроїв чи засобів бездротового зв`язку.

Крім того, представники Громадянської мережі «ОПОРА» перевірятимуть чи забезпечує персонал пунктів тестування рівні умов для всіх абітурієнтів, які беруть участь у ЗНО та чи керуються єдиними стандартами Уповноважені від Українського центру оцінювання якості освіти під час виявлення порушень та зловживань зі сторони учасників.

Про виявлені порушення спостерігачі повідомлятимуть Уповноважену особу від Українського центру оцінювання якості освіти, яка має право прийняти рішення про позбавлення абітурієнта можливості продовжувати роботу над тестом.

Представники ГМ «ОПОРА» вестимуть спостереження у 16 регіонах України, де покриватимуть 50% пунктів тестування з таких предметів як хімія, математика, українська мова та література, і 30% для решти. Загалом за всіма предметними тестуваннями основної сесії спостерігатиме 1200 осіб.

 
Фото: PHL 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...