ОСТАННІ НОВИНИ

Колесніченко вважає рішення Львівської мерії щодо заборони радянської символіки нікчемним

|

Рішення Львівської і Тернопільської міськрад щодо заборони використання символіки Перемоги нікчемні з правової точки зору, не можуть виконуватися органами влади, і не варті навіть паперу, на якому вони були надруковані. Адже відповідно до Конституції України закони України мають вищу силу, і кожен громадянин зобов`язаний їх неухильно виконувати. Про це написав у блозі на «Українській правди» народний депутат України, заступник голови фракції Партії регіонів в Верховній Раді України з законопроектної роботи Вадим Колесніченко.

Він зокрема пише, що на території нашої держави діє Закон України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1945-1945 років” N1684-III від 20.04.2000. Відповідно до цього закону День Перемоги є державним святом, а “шанобливе ставлення до пам`яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни є священним обов`язком держави і громадян України” (стаття 1). При цьому “Прапор Перемоги є символом перемоги … Зовнішній вигляд Прапора Перемоги має відповідати виду штурмового прапора 150-й ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії” (стаття 1).

«Формами увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні є: “святкування Дня Перемоги і днів визволення України, АР Крим, областей, міст та інших населених пунктів від німецько-фашистських загарбників; використання копій Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса”, “суспільне використання копій Прапора Перемоги під час урочистих заходів, приурочених до Дня Перемоги, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об`єднаннями, покладання вінків …” і так далі (стаття 2). Всі ці положення дійсні на всій території України і обов`язкові для виконання громадянами України, органами державної влади та посадовими особами», – зазначив нардеп.

Вадим Колесніченко також нагадав, що у 2011 році Конституційний Суд України, розглядаючи конституційність положень цього закону щодо офіційного використання Прапора Перемоги, «визнав неконституційними норми ТІЛЬКИ абзацу 6, статті 2 про обов`язкове ОФІЦІЙНОМУ піднятті Прапора Перемоги на флагштоках поряд з державним прапором, і залишив у силі всі цитовані вище норми. Таким чином, кожен громадянин України чи громадська організація має повне право використовувати копію Прапора Перемоги і будь-яку іншу символіку Перемоги на будь-яких публічних заходах, а органи державної влади зобов`язані забезпечити можливість реалізації цього права».

«У зв`язку з цим звертаю увагу, що будь-які рішення місцевих рад, в тому числі Львівської і Тернопільської міськрад, які суперечать нормам Закону України – нікчемні з юридичної точки зору (абсолютно недійсні й не можуть бути виконані).

Більш того, ще раз закликаю органи державної влади, внутрішніх справ і прокуратуру неухильно дотримуватися духу і букви законів України під час святкування Перемоги, захищати громадян від протизаконних замахів на їхнє право використовувати символіку Перемоги, невідкладно притягувати до відповідальності правопорушників. Підкреслюю, що за Конституцією України ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством України (стаття 19 КУ) і виконувати незаконні розпорядження (стаття 60 КУ).

У свою чергу, як Народний депутат України та співголова Міжнародного антифашистського фронту повідомляю, що вся антифашистська громадськість України пильно слідкує за перипетіями святкування Дня Перемоги, відстежує будь-які прояви неонацизму і неповаги до пам`яті великої Перемоги, за результатами чого будуть прийняті відповідні юридичні висновки.

З морально-правової точки зору рішення Львівської і Тернопільської місцевих рад є спробою вивести ці регіони не тільки з правового поля України, а й з морального: за всіма соціологічними опитуваннями для більш ніж 90% громадян України День Перемоги – це свято. На жаль, у нас склалося так, що ті, хто найбільше кричать про патріотизм – руйнують нашу країну і не бажають жити в об`єднаній Україна. Завдяки “зусиллям” такої групки нациствуючих діячів “Український П`ємонт” – духовна об`єднуюча країни, на очах перетворюється в “Вандею” – центр найбільш реакційних, шовіністичних, ксенофобських і роз`єднуючих технологій», – написав у блозі В.Колесніченко.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...