ОСТАННІ НОВИНИ

«Дзиґа» презентує «Українську текстильну мініатюру»

|

Сьогодні, 8 травня, о 17:00 у галереї «Дзиґа» (Львів. вул. Вірменська, 35) відбудеться відкриття проекту «Українська текстильна мініатюра». Експозиція триватиме до 22 травня, інформує прес-служба МО «Дзиґа».

У 1998 році –  Дзиґа мала перший досвід експонування українського міні-текстилю. І ось нова зустріч з текстильною мініатюрою.

Особливість нинішньої експозиції в тому, що змінився підхід до малої форми твору в цілому. Це не просто «ескіз», «замальовка» в матеріалі, що переважало у попередній експозиції (поруч із окремими зразками класичного шпалерного ткання), це здебільшого детально продумані композиції, як з боку формальних, так і з боку смислових  якостей. Разом з тим, збільшилася кількість об’ємно-просторових творів, т.зв. об’єктів.

Інший момент – вона багатовекторна. Автура нашої виставки це три покоління українських митців, які мають різний творчий досвід, отже іншу акцентуацію свого досвіду. І тут вектор формотворення мініатюр молодих митців схиляється більше до естетики дизайнерських концепцій, що імпонує їх світосприйняттю. Подібну гостроту та лаконічність самовираження, звісно, можна побачити і у творах митців середнього покоління. Однак тут переважає заглиблення у смислові, образотворчі рівні, що проростають із семантики не лише текстильних, але й загальномистецьких першоелементів (волокна, нитки, кольору, структурної пластики), які в мініатюрних формах отримують особливе макрозвучання.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...