ОСТАННІ НОВИНИ

Януковича закликають визнати УПА воюючою стороною у Другій світовій війні

|

У рамках Всеукраїнської Акції «Дня пам’яті» 7 травня 2012 року у Інформаційному агентстві УНІАН відбувся круглий стіл під назвою «Моделі примирення та відношення до минулого».

Як повідомляє РІСУ, ініціатором та організатором заходу була Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир», спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Спілка офіцерів України», комісією УГКЦ у справах християнської єдності та департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Мета заходу полягала в тому, щоби спробувати створити філософію примирення та відродження єдиної української самосвідомості щодо участі воїнів УПА та воїнів української радянської армії в Другій світовій війні. Учасниками обговорення та дискусії були як впливові фахівці вибраної тематики, так і безпосередні представники-репрезентанти подій Другої світової війни.

Підсумком стало спільне звернення учасників Круглого столу до громадськості.

У документі, зокрема,  сказано: «Україна примирилася з країнами, які воювали під час ІІ світової війни, а всередині України, на жаль немає порозуміння…. Тягар минулого неможливо забути, але його можна прийняти лише тоді, коли є взаємне прощення. Це тривалий і складний процес, але можливий. За 20 років Незалежності виросло покоління, українських громадян.  Саме заради їхнього мирного майбутнього – майбутнього наших дітей, онуків ми звертаємося до Президента України, органів влади, місцевого самоврядування, лідерів політичних партій, громадських організацій щодо початку мирного діалогу в суспільстві стосовно болючого питання – примирення українців, які воювали по різні сторони, не маючи власної держави, а також визнати на державному рівні воїнів УПА воюючою стороною у ІІ Світовій війні».

Звернення підписали: ветеран Великої Вітчизняної війни полковник у відставці Г. Чепкий; голова Рівненської обласної організації УПА В. Кирилюк; доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка В. Сергійчук; правознавець-міжнародник, надзвичайний і повноважений посол України, доктор юридичних наук, професор В. Василенко; голова Спілки офіцерів України В.Білоус; Голова комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» М. Мельник.

Фото: PHL

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...