ОСТАННІ НОВИНИ

65-у річницю початку операції “Вісла” відзначили без помпи

|

У Львові відзначають 65-у річницю початку операції “Вісла” – депортації понад 140 тисяч українців з їх етнічних земель на території сучасної Польщі. Представники міської та обласної влади, члени громадських організацій поклали вінки та квіти до пам`ятного знака, на місці якого планують спорудити монумент в пам`ять про депортованих українців.

Як розповів журналістам  голова товариства “Надсяння” Володимир Середа, цією акцією польська влада мала на меті остаточно вирішити українське питання у повоєнній Польщі, оскільки у суспільній свідомості  поляків українці мали тавро “бандитів”, які хотіли “відірвати південно-східні землі від польської держави”.

Жителям українських сіл давали півтори години на збори і вивозили потягами на колишні німецькі території, що відійшли Польщі після Другої світової війни. Їм заборонили селитися купно і мати якісь громадські організації. “До 1956 року, коли в Польщі настала політична відлига, жертви акції “Вісла” навіть не сміли публічно заявляти про свою національну приналежність чи робити якісь заяви проукраїнського характеру” – наголосив В. Середа.

За його словами, під час цієї акції тисячі українців за найменшу непокору ставали в`язнями концтабору “Явожно” біля Катовіц. Кілька сотень осіб були вбиті, зокрема, розстріляні за вироками військових судів. 

Фото: Львівський портал

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...