ОСТАННІ НОВИНИ

Влада намагається відібрати в українців землю – Ганущин

|

Сьогодні, 26 квітня, під час сесії Львівської обласної ради депутат від Народного Руху України Олександр Ганущин звернув увагу громадськості на небезпеку, яку несе прийнятий парламентом у першому читанні проект Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо проведення робіт із землеустрою пов’язаних із встановленням і зміною меж адміністративно-територіальних одиниць”. Про це повідомляє прес-служба львівських рухівців.

За словами О.Ганущина, цей законопроект містить кардинальний перерозподіл повноважень між обласними і районними радами щодо встановлення і зміни найбільш численної категорії адміністративно-територіальних одиниць — сіл і селищ. У такий спосіб фактично відбувається вилучення цих питань з-під контролю обласних рад та Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

“Водночас проект ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, котрий теж прийнятий в першому читанні, передбачає, що в державній власності будуть перебувати всі землі розташовані за межами населених пунктів, крім земельних ділянок комунальної та приватної власності. Таке положення законопроекту суперечить принципу повсюдності місцевого самоврядування, відповідно до якого місцеве самоврядування має здійснюватись на всій території України. Під виглядом спрощення процесу розмежування земель державної та комунальної власності пропонується взагалі відмовитися від їх розмежування. Це спроба останнього переділу власності, завершальний кидок перед виборами. Тобто вирішили забрати останнє – землю”, – зауважив Олександр Ганущин під час виступу.

Депутат нагагадав, що ще у 2010 році Держкомзем замовив роботи на виготовлення 50 мільйонів (!) пластмасових межових знаків. Ці кілочки для розмежування за розрахунками уряди виявились “золотими” — загальна їхня ціна становить 5 мільярдів гривень (по 100 грн кожен). Цікаво, що тендер на їхне виробництво виграла фірма, наближена до Партії регіонів — ТОВ “Інвестеко”.  Таким чином держава зобов`язалась  заплатити комерційній фірмі 5 мільярдів гривень (!) за кілочки.

“Тоді це питання вдалося через активну позицію ЗМІ зупинити. Сьогодні, ношу у 5 мільярдів хочуть перекласти на плечі органів місцевого самоврядування яких зобов`яжуть закупляти ці кілочки”. — наголосив депутат.

 

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...