ОСТАННІ НОВИНИ

УРП пропонує канонізувати Дем’янюка

|

На 40-й день поминання Івана Дем’янюка Львівська крайова організація Української республіканської партії скерувала листа Святішому Патріарху Київському і всієї Русі-України Філарету з проханням канонізувати Івана Дем’янюка. Про це йдеться у повідомленні партії.

Як зазначено у зверненні, «раб Божий Іван Дем’янюк, вірний Православної церкви, своїми багатолітніми  стражданнями і мученицькою смертю, що їх він зазнав через підступ і змову ворогів, та, слідуючи заповідям Ісуса Христа,  сприйняв без злоби і непротивлення, – тим самим здійснивши подвиг особливого характеру,  за канонами Церкви заслуговує возведення до лику святих яко Страстотерпець”.

 До життєвих випробувань і мук українця Івана Дем’янюка республіканці зараховують: Голодомор в дитячі роки, насильний призов до окупаційної Червоної армії, жахіття на фронтах війни, поранення, полон, трирічне перебування в’язнем нацистських концтаборів, тричі позбавлення громадянства, подвійну екстрадицію, семирічне катування в ізраїльській та німецькій тюрмах, 1800 днів ув’язнення в камері смертників, несправедливе і незаконне обвинувачення у нацистських злочинах, 36-річне цькування і оббріхування у міжнародних ЗМІ.

«Чи стане Іван Дем’янюк святим? Вочевидь, це запитання видається риторичним. Адже будь-який страждальник, той, що невинно потерпає від несправедливих переслідувань, за принципами християнської моралі може претендувати на святість. У випадку з нині вже покійним Іваном Дем’янюком, можна ще додати, що він, народжений цілком пересічною людиною, одним із десятків мільйонів наших співвітчизників, витримав на собі від дитинства до глибокої старості усе зло, яке тільки могло звалитися на кілька поколінь українців ХХ-го та початку ХХІ-го століття» – зазначено у повідомленні.

25 квітня минуло 40 днів з дня смерті Івана Дем’янюка.

Фото: ТСН 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...