ОСТАННІ НОВИНИ

Проблема України у високій передчасний смертності – Лібанова

Львівський портал

|

Проблема України у високій передчасний смертності, вважає директор Інститут демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова. Про це вона розповіла в інтерв’ю ВВС Україна.

«Проблема нашої країни полягає не стільки в скороченні населення, скільки у високій передчасній смертності. Тому, в середньому від усіх причин смерті українці вмирають на 12-13 років раніше, ніж представники інших європейських країн» – сказала демограф.

За її словами, в усіх без винятку європейських країнах народжуваність не забезпечує навіть простого відтворення населення. Тобто, народжується менше, ніж потрібно, щоб покоління батьків чисельно замістилося поколінням дітей. Кожне наступне покоління хоч трішечки, але менше за попереднє.

А в таких країнах, як Україна, Росія, Білорусь, Сербія, Румунія, Болгарія, тобто, практично в усіх країнах Східної Європи, міграційний приплив або є доволі маленьким, або взагалі його немає. Водночас, навпаки, є відплив населення. Тобто, населення скорочується.

“Україна – не ізольована територія, Безперечно, сюди будуть приїздити люди з різних країн світу. Переважною мірою, звідти, де рівень життя нижчий за український, і заробітна плата нижча за українську, умови життя гірші, де менш безпечно.” – наголошує Е.Лібанова.

Вона вказує на те, що на чисельність  населення впливає те, що діти, по-перше, перестали бути економічно необхідні, тому що господарська діяльність родини не залежіть від чисельності дітей. По-друге, діти перестали бути страховкою на старість, тому що є ціла система забезпечення людини на схилі років. По-третє, вартість виховання, освіти, догляду за дітьми постійно зростає з різних причин. Зростає вартість послуг. Четверта причина – високий рівень освіти жінок, взагалі їх емансипація. П’яте – смертність немовлят є дуже низькою, і дитина, яка народилась, скоріше за все, буде жити доволі довго. Раніше народжували багато дітей тому, що багато вмирало в дуже ранньому віці.

Зважаючи на скорочення населення в Україні науковець прогнозує, що в нашу країну прибуватимуть  мігранти з тих країн, де умови життя гірші.

«Україна – не ізольована територія, світ глобалізується, міграційні потоки ми не зупинимо, що б ми не робили. Тому, безперечно, сюди будуть приїздити люди з різних країн світу. Переважною мірою, приїздитимуть звідти, де рівень життя нижчий за український, і заробітна плата нижча за українську, умови життя гірші, де менш безпечно і таке інше» – наголосила Е.Лібанова.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...