ОСТАННІ НОВИНИ

Західна Україна бідніша за Східну, проте живе краще

Львівський портал

|

Новий рейтинг регіонів свідчить – Захід комфортніший, а Схід попри наявність прибуткових промислових гігантів, внизу рейтингу якості життя. Що стосується великих міст, то найкращі для життя міста – Харків, Київ та Одеса.

Офіційно менш заможні західні області випереджають у комфорті і рівні життя своїх багатших статистично земляків зі Сходу.

“Найбільш заможні дві області – області, що мають найвищий рівень ВВП на особу – Дніпропетровська і Донецька, вони в кінці рейтингу за якістю життя”, – розповідає заступник директора Міжнародного центру перспективних досліджень Максим Борода.

На офіційно заможному сході стається у два рази більше алкогольних отруєнь, ніж на Заході. У східних областях менше живуть, частіше хворіють на СНІД та туберкульоз. На Сході також – дві найбільш забруднені області, знов таки Дніпропетровська та Донецька.

Найздоровіші регіони України – Київ та Чернівецька область. Увесь Захід загалом здоровіший. Тут краща екологія, менше курять і п‘ють. Рівень якості життя вищий, хоча прибутки малі.

Соціальний психолог пояснює різницю у якості життя ментальною різницею.

“На Заході люди трохи менше зорієнтовані на те, щоб їм хтось щось дав, а більше на те, щоб вони самі це заробили. На сході більш зорієнтовані на те, що про них подбають – держава, партія, директор заводу”, – каже керівник лабораторії Інституту соціальної та політичної психології Вадим Васютинський.

Нагадаємо, раніше експерти визнавали, що різниця в рівні життя між Києвом і кількома великими містами з одного боку і всією іншою країною з іншого перетворюється на прірву.

ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...