ОСТАННІ НОВИНИ

Вийшла у світ перша збірка творів для дітей про Голодомор

Львівський портал

|

У львівському видавництві “Свічадо”  побачила світ книжка “Зернятко надії”  – перша збірка художніх творів для  дітей про Голодомор. Про це йдеться у повідомленні видавництва.
“Зернятко надії” – спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями.

 У книжці зібрано твори – прозові  та поетичні – які допоможуть дитині дізнатися про Голодомор 1932-33 років та зрозуміти, які страшні часи спіткали наш народ.  Водночас, видання має на меті дати дитині надію на майбутнє, застерегти, допомогти усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувшини.

Автори  спробували підшукати зрозумілі  для дітей образи, відповідні слова  і жанри для різного віку.

Перший  розділ книги базується на принципах  казкотерапії, що вводить маленького читача у країну звичних для нього  казкових героїв, зокрема: білочок, зайчиків, їжачків тощо. Діти прагнуть скористатися позитивним досвідом персонажів і віднайти свої власні життєві стратегії. Ототожнюючи себе з головним героєм, що знаходить вихід із складних ситуацій, демонструє любов до ближнього, допомагає потребуючим, проявляє милосердя, дитина засвоює певні моральні цінності та норми поведінки.

Сучасним  дітям при теперішньому продуктовому розмаїтті важко до кінця зрозуміти  значення слів «голод»,  «голодомор». Оповідання та нариси, що увійшли до другого розділу, через  емоційний компонент усвідомлення дійсності допоможуть дитині у цьому. Провівши  юного читача через суб’єктивне  переживання страшної історичної дійсності, упорядники прагнуть вивести його на позивний досвід і позитивну життєву  стратегію.

Твори, вміщені в добірці, розраховані  на дітей різного віку – від  дитячого садочку до середньої школи. Книжка стане у нагоді батькам  для родинного читання і педагогам  для «уроків пам’яті». Це видання  схвалило Міністерство освіти України.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...