ОСТАННІ НОВИНИ

Рис подорожчає майже на 20%

Львівський портал

|

Світові ціни на рис можуть вирости на 19% після припинення поставок з Південно-Східної Азії через повені.

Так, уряд Таїланду, який є найбільшим експортером рису, оголосив про пріоритет державних закупівель над продажем за кордон.

На думку президента CP Intertrade Самета Лаоморафорна, внаслідок такого рішення тайський пропарений рис може подорожчати з 630 до 750 дол. за тонну до кінця року, а ціни на рис з Індії можуть піднятися з 480 до 500 дол. за тонну.

Як зазначив старший економіст Міжнародного науково-дослідного інституту рису Самаренду Моханті, вартість індійського рису може зрости на 10%.

“Індійські постачальники можуть отримати вигоду від обмежень зовнішніх продажів в Таїланді та Південній Азії. Країна може стати другим за величиною в світі експортером рису”, – вважає він.

У свою чергу самі виробники вважають, що високі ціни на рис втримаються як мінімум до березня 2012 року. Свою позицію вони пояснюють тим, що Індія не зможе впоратися з високим завантаженням своїх портів.

Експерти припускають, що подорожчання рису може прискорити зростання світових цін на продовольчі товари і спровокувати прискорення інфляції, що ускладнює завдання для центральних банків світу, які намагаються стимулювати економічне зростання постраждалої від боргової кризи єврозони.

ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...