ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні бракує готелів для вболівальників Євро

Львівський портал

|

В Україні не вистачить готельного фонду для розселення вболівальників під час Євро-2012. Про це пише “Ділова столиця”.

“УЄФА не виставляла перед Україною конкретних вимог по кількості місць для фанів, залишивши рішення цього питання на розсуд вітчизняних чиновників. Ті ж, заклопотані прийомом акредитованих гостей, фактично пустили справу на самоплив”, – відзначає видання.

Керівник агентства по розміщенню фанів Євро-2012 (структурний підрозділ туристичної компанії TUI Ukraine) Андрій Ставенко говорить, що вони планують прийняти порядку 270 тис. організованих вболівальників (тих, хто приїде на матчі, уже маючи заздалегідь викуплені квитки).

“Найбільший дефіцит у Донецьку і Києві — понад 12 тисяч місць в кожному з міст. В Львові не вистачає 1,3 тис. місць, а в Харкові навіть є надлишок у розмірі майже 1 тис. місць”, — розповідає Ставенко.

При цьому найбільш затребуваними є номери економ-класу: про бажання зупинитися в таких заявило 80–85% фанів. Але саме в сегменті бюджетних готелів і спостерігається найбільший дефіцит. У Києві він оцінюється в 5,3 тис. місць, у Донецьку — у 4,3 тис., у Львові — у 2,7 тис., у Харкові — у 3 тис. місць.

“На сьогоднішній день ми пропонуємо розміщення в готелях рівня дві-три зірки, гуртожитках, пансіонатах і базах відпочинку”, — розповідає Андрій Ставенко.

Доступу в 4-5-зіркові готелі у вболівальників не буде взагалі, тому що усі вони (як у самих містах, що приймають Євро-2012, так і радіусі в 150 км від них) уже заброньовані для “родини” УЄФА.

Оскільки часу для рішення проблем з розселенням іноземців, що цінують комфорт, уже не залишилося, місцеві влади міст, що приймають чемпіонат Європи, намагаються підготувати житло хоча б для невибагливих вболівальників.

Так, під Києвом виділені майданчики для наметових містечок і автокемпінгів на Обухівській трасі й у парку “Київська Русь”, у Львові — вісім ділянок для наметових містечок на окраїнах міста.

У Харкові планують обладнати 16 наметових містечок, у Донецьку будується кемпінг-парк. На кожному з таких майданчиків реально розмістити близько 5 тисяч вболваільників. Але не факт, що навіть ці об`єкти будуть готові вчасно.

“Потенційні інвестори поки не поспішають проводити на ділянки воду й електрику, вони хочуть одержати більш-менш точні цифри по очікуваному напливі туристів і їх складу, щоб зрозуміти, чи варто витрачатися на облаштованість містечок”, — каже Олег Засадний.

У Києві і Львові з початку цього року виросли продажі квартир у центрі, причому деякі власники купують відразу по кілька апартаментів, облаштовуючи імпровізовані хостели.

Але навіть з їхньою допомогою закрити величезні діри у вітчизняній готельній інфраструктурі навряд чи вдасться, відзначає видання.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *