ОСТАННІ НОВИНИ

Хорошковський змінить СБУ на Міністерство фінансів?

Львівський портал

|

Нинішній голова СБУ Валерій Хорошковський може зайняти місце нового віце-прем`єр-міністра фінансів. Про це повідомляє “Комерсант-Україна” з посиланням на джерела у Кабінеті міністрів.

Як повідомляється, президент Віктор Янукович вже планує відставку міністра фінансів Федора Ярошенка. Після вступу на нову посаду Хорошковський повинен буде завершити реформу, об`єднавши податкове та митне відомства в структурі Мінфіну.

Оперативна діяльність Міністерства фінансів фактично виявилася заблокованою. Стало відомо, що з 3 жовтня у відомстві почалася комплексна перевірка, яка, за словами керівника прес-служби міністерства Віктора Косарчука, триватиме ще два тижні.

“Це планова перевірка за дорученням президента, яке він дав ще в серпні. Перевіряється кадрова, правова робота, і найближчим часом ми надамо всю детальну інформацію”,- сказав він.

Джерела видання в Кабміні говорять, що ситуація не схожа на планову, оскільки в аудиті Мінфіну беруть участь всі профільні відомства: Держфінінспекція, Рахункова палата, Держказначейство, Державна податкова служба (ГНС), а також Служба безпеки України.

6 вересня голова держави пригрозив звільненням чиновникам, що стримують реформи. Зокрема, він звернувся до міністра фінансів Федора Ярошенка з вимогою компенсувати брак бюджетних коштів тим відомствам, які відмовилися від послуг посередницьких фірм. При цьому у вересні в адміністрації президента обіцяли, що “незабаром “в уряді будуть кадрові зміни.

“Перевіряється абсолютно все – від того, як Мінфін реагує на факти нецільового використання бюджетних грошей, до витрачання коштів резервного фонду бюджету. На Ярошенко обличчя немає, він розуміє, з чим пов`язана перевірка”,- розповів інформований співрозмовник видання в уряді.

Рахункова палата влітку вже проводила аналіз використання коштів резервного фонду в 2010 р. У звіті аудитори зазначили, що підготовка і прийняття рішень про виділення коштів проводилися в основному в рамках законодавства, хоча резервний фонд і залишався постійним додатковим джерелом фінансування існуючих бюджетних програм.

Джерело видання в одному із відомств, які беруть участь у перевірці, уточнило, що досліджується 40-50 питань, що належать до всього періоду з моменту вступу Федора Ярошенка на посаду. В основному приділяється увага не тому, як Мінфін курує держфінанси, а тому, як міністерство у своїй діяльності враховує і виконує доручення і укази президента у рамках економічних реформ.

“Наприклад, було завдання скоротити кількість бюджетних програм, активізувати співробітництво з науковими інститутами”,- говорить співрозмовник. Йому відомо, що ДПС вивчає формули, за якими розраховуються податкові ставки, бюджетні плани і їх економічне обґрунтування. В Державній податковій службі від коментарів відмовилися.

Голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв заявив виданню, що правоохоронні органи не беруть участь в перевірках. “Через журналістів намагаються нагнітати ситуацію, і я не можу зрозуміти, хто. Мабуть, хтось з Мінфіну поширює цю інформацію, щоб приховати якісь фінансові порушення і подати їх як політику”,- вважає чиновник.

За словами джерела видання, проміжні результати перевірки з`являться не раніше 17 жовтня, а сама перевірка завершиться 21 жовтня. У Мінфіні ж кажуть, що вона закінчиться 19 жовтня. Джерело в уряді стверджує, що за перевіркою відбудеться відставка міністра, хоча Андрєєв стверджує, що “порушень вистачало і президент давно міг його звільнити”.

Відставка міністра дозволить звільнити місце для нинішнього глави СБУ Валерія Хорошковського, який стане новим віце-прем`єром і очолить Міністерство фінансів, розповіло виданню обізнане джерело. Хорошковський повинен буде закінчити податково-митну реформу, об`єднавши ці відомства в структурі Мінфіну. Керівники Держмитниці Ігор Калетник і ДПС Віталій Захарченко можуть зберегти свої посади. В СБУ від коментарів відмовилися.

 

ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...