ОСТАННІ НОВИНИ

Третина мешканців західних областей – потенційні мігранти

Львівський портал

|

Майже третина дорослого населення західного регіону України – потенційні мігранти на наступні п’ять років. Але, як свідчать дослідження, бажання виїхати часто залишаються тільки намірами

Абсолютна більшість 68 відсотків опитаних мешканців Закарпатської, Львівської та Волинської областей не мають і навряд чи матимуть плани на виїзд за кордон з метою заробітку або отримання постійного проживання. Такого висновку дійшли автори дослідження, проведеного громадською ініціативою «Європа без бар’єрів». Лише шість відсотків мають чіткі плани щодо еміграції. Серед причин, які спонукають людей до такого кроку, називаються – матеріальні складнощі, безперспективність, відсутність надії на зміну ситуації.

За умов, якщо Європейський Союз таки запровадить для громадян України безвізовий режим для короткотермінових поїздок, то лише 18 відсотків респондентів заявили, що готові негайно скористатися такою можливістю. «Це абсолютно незначна кількість, – коментує експерт громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Світлана Мітряєва, – і ця цифра ще раз доводить, що для Європи немає жодних загроз та ризиків при скасуванні віз українцям. Але чомусь ЄС малює для себе значно страшнішу картину».

Серед головних перешкод для виїзду за кордон респонденти називають не лише ускладнену процедуру отримання віз, але й мовний бар’єр. Так, половина опитаних не володіє жодною мовою, яка є поширеною на території країн шенгенської зони. Серед держав, які найчастіше відвідують мешканці західного регіону є Польща, Італія, Франція, Німеччина, Чехія, Угорщина та Іспанія.

«Німецька хвиля»

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...