ОСТАННІ НОВИНИ

Україні не радять поспішати до кооперації з "Газпромом"

Львівський портал

|

Досить імовірно, що розслідування, розпочате 27 вересня Європейською Комісією щодо групи компаній Gazprom Germania, затягнуться як мінімум до кінця холодного сезону весни 2012 року. Весь цей час над “Газпромом” буде висіти дамоклів меч, що стане хорошим його стримуванням від спокуси “газових атак” на сусідів. Про це пише директор енергетичних програм Центру “НОМОС” Михайло Гончар, повідомляє “Дзеркало тижня. Україна”.

“Насамперед не слід квапитися в різні спільні форми кооперації з “Газпромом”. Треба уважніше придивитися до литовського досвіду боротьби зі, здавалося б, усесильним монополістом. Маленька Литва виявилася здатною протистояти силі російського тиску, задіявши важелі впливу в Брюсселі. І це дає свої плоди”, – відзначає експерт.

На його думку, Україні також варто звернути увагу на те, як оперативно скористалася ситуацією навколо “Газпрому” Туреччина. Міністр енергетики цієї країни пригрозив розірвати контракт між “Боташ” і “Газпромом”, якщо він “не побачить істотного зменшення ціни” від російської сторони. Гадаю, що Туреччина – не ос­тання з-поміж країн, які скорис­таються поточною ситуацією.

Україні ж потрібно посилити кооперацію з Єврокомісією у частині забезпечення прозорості транзитних газових потоків і реорганізації внутрішнього ринку газу відповідно до ухваленого торік закону і зобов`язань за договором Енергетичного співтовариства.

“Співробітництво з “Газпро­мом” має відповідати правовим підходами”, – пише автор.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...