ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині сільського голову оштрафують через закон про публічну інформацію

Львівський портал

|

Прокуратура міста Червонограда Львівської області склала протокол про адміністративне правопорушення відносно голови Гірницької селищної ради, який порушив вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, на сільського голову наклали штраф через те, що він не призначив відповідальну особу, яка б розглядала запити та забезпечувала доступ громадян до публічної інформації. Окрім того, в сільській раді одному з запитувачів (який і поскаржився в прокуратуру) надали не повну письмову інформацію.

Нагадаємо, 9 травня набув чинності закон «Про доступ до публічної інформації», а також новий закон «Про інформацію». Кожен громадянин має право запросити в органу влади (в органах місцевого самоврядування, ЖЕКу, в Раді, в податковій, в університеті і в лікарні та ін.) будь-яку інформацію, якою він володіє. Інформацію повинні надавати за п’ять днів.

У чиновника є лише три винятки, які дозволяють не дати інформацію: таємниця (наприклад, державна або банківська), конфіденційна інформація (наприклад, персональні дані, якими володіє податкова) або службова інформація (внутрішнє листування або чорнові рішення).

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...