ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині вшанували пам`ять українських вояків, полеглих у "Бродівському котлі"

Львівський портал

|

23-24 липня у Бродівському та Золочівському районах відбулися заходи із вшанування пам`яті українських вояків, полеглих під час німецько-радянської війни у липні 1944 року у “Бродівському котлі”, повідомляє прес-служба Львівської обласної ради. Заходи організували Львівська обласна рада, Товариство пошуку жертв війни “Пам`ять” та благодійний фонд “Броди-Лев”.

До меморіалу на горі Жбир, що у селі Ясенів Бродівського району, за участю представників Львівської обласної ради, молодіжних організацій та колишніх дивізійників, відбулося покладання квітів та молитва за загиблими.

Також, вшановуючи пам`ять українців, які загинули, воюючи у німецьких та радянських військових формуваннях, у селі Червоне Золочівського району, на військовому кладовищі відбулося перепоховання останків загиблих вояків німецького “Вермахту”, радянської “Червоної Армії”, української дивізії “Галичина”.

На віче під час перепоховання депутат Львівської обласної ради Андрій Холявка наголосив, що Україна у Другій світовій війні – це пласт історії, який систематично фальсифікувався. “Сьогодні ми присутні на перепохованні учасників бойових дій, різних воюючих сторін, – сказав Андрій Холявка. – Тут лежать останки вояків німецького “Вермахту”, радянської “Червоної Армії”, української дивізії “Галичина”. Вони будуть поховані поряд, і в цьому є певний символізм. Ми віддаємо данину пам`яті всім, хто воював у цій жахливій війні. Пам`ять про цих людей змушує нас відповідальніше ставитися до нашої держави. Адже існування незалежної України є гарантією того, що більше таких війн у Європі не буде.”

Опісля перепоховання останків відбулося театралізоване військово-історичне дійство “Бродівський котел”. Під час нього було реконструйовано останій бій Бродівського оточення, котрий відбувся 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) та Ясенівці.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...