ОСТАННІ НОВИНИ

Українців зобов`язали відмічатися після повернення з Європи

Львівський портал

|

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає нормальною вимогу низки посольств країн – членів ЄС до українців відмічатися після повернення з поїздок до Європи.

Таку думку він висловив сьогодні в Брюсселі на конференції, організованій Європейським політичним центром, відповідаючи на прохання кореспондента УНІАН уточнити, чи не є така практика порушенням прав людини.

«Я не думаю, що це порушення прав людини», – сказав Р. Сікорський.

«Ми маємо суверенну візову політику», – додав він.

При цьому польський міністр звернув увагу на те, що його країна надає українцям віз більше, ніж інші країни – члени ЄС, при цьому показник відмов у візах українцям у польських консульствах не перевищує 1%.

«Разом з тим, я відчуваю вашу біль, тому що у нас подібні проблеми зі США», – додав Р.Сікорський.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зазначив, що Україна постійно піднімає питання лібералізації візового режиму на переговорах із ЄС. «Це питання, яке ми також піднімаємо, але ми бачимо і прогрес», – сказав український міністр.

За його словами, прогрес, зокрема, полягає у зростанні кількості виданих віз, а також у зменшенні кількості відмов українцям, яка зараз не перевищує 4%.

Низка посольств країн – членів ЄС, зокрема, посольство Франції в Україні, видаючи візи громадянам України, просять деяких із них після поїздки прийти у посольство і повідомити про своє повернення. При цьому, у разі неявки українця для підтвердження, йому загрожує відмова у видачі візи терміном на 99 місяців.

УНІАН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...