ОСТАННІ НОВИНИ

Російському меценату пропонують дати титул «Почесний Львів’янин»

Львівський портал

|

Фракція Партії регіонів у Львівській міській раді разом з міською організацією ПР пропонують позачергово присвоїти російському меценату Ігорю Возякову титул «Почесний Львів’янин», щоб віддячити меценату за неординарний вчинок та закликати інших колекціонерів брати з нього приклад. З відповідним депутатським зверненням на сьогоднішній сесії Львівської міськради виступив голова фракції Тадей Едер.

Він зазначив, що передача сакральної пам’ятки 16 століття – ікони «Покрови Богородиці» -має бути сьогодні передана Національному музею імені Андрея Шептицького.

Своєю чергою представник фракції «Свобода» Юрій Михальчишин наголосив, що цей жест мецената має привернути більшу увагу до проблеми реституції. Він зазначив, що до викрадень історичних цінностей із різних музеїв доклалися і державні мужі, які зараз перебувають при владі.

«Це перша ластівка, але сподіваюсь не остання, адже є ще дуже багато вкрадених цінностей, які досі знаходяться у приватних колекціях», – зазначив Ю.Михальчишин.

Нагадаємо, до України повернуто святиню – ікону «Покрова Богородиці» XVI століття, яка була викрадена у 1984 році з музею Львова. Російський колекціонер і меценат, власник ікони, Ігор Возяков віднайшов, викупив та заявив про бажання повернути сакральну святиню на її історичне місце, у Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького.

Про передачу ікони І.Возяков заявив в ефірі одного з українських телеканалів. На запитання ведучого, скільки колекціонер заплатив за цю ікону, Ігор Возяков відповів: «Оціночна вартість цієї ікони-350 тисяч євро. Реальну вартість я хотів би утримати в таємниці». За словами Возякова, він вирішив повернути ікону Україні, тому що такі сакральні речі повинні бути там, де їхнє місце.

Нагадаємо також, що на останній сесії Львівської облради депутати не забажали висловити подяку російському меценату. Зокрема, «свободівці» висловили гостре невдоволення пропозицією депутата від фракції Партії регіонів Олега Барана, який запропонував офіційно подякувати І.Возякову за повернення ікони.

Депутати від ВО «Свобода» Ірина Фаріон та Олег Тягнибок почали кричати з місця, обурюючись такою пропозицією. «Ще москалям зад полижіть», – вигукнув зі свого місця лідер «Свободи» Олег Тягнибок.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...