ОСТАННІ НОВИНИ

Україна залишила групу країн-лідерів по курінню

Львівський портал

|

Всесвітня організація охорони здоров´я оприлюднила Третій Звіт щодо глобальної тютюнової епідемії. Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я, у звіті наведені порівняльні дані щодо поширеності тютюнокуріння в різних країнах світу станом на 2009 рік.

В попередньому звіті ВООЗ були наведені дані станом на 2006 рік. За цей період позиція України суттєво змінилася.

За стандартизованим показником поширеності куріння серед дорослих у 2006 році (45%) Україна займала четверте місце в світі, поступаючись лише Греції, Науру та Росії. У 2009 році цей показник зменшився до 32% і тепер Україна ділить 24-29 місце разом з Непалом, Іспанією, Сербією, Тунісом та Соломоновими островами (з 147 країн, по яким є дані). Найвищі показники поширеності куріння у 2009 році (40% або більше) мали такі країни як Греція (52%), Австрія (46%), Росія (42%), Албанія та Боснія і Герцеговина, а також маленькі тихоокеанські країни Кірибаті, Науру, Самоа та Папуа-Нова Гвінея. По стандартизованому показнику поширеності куріння серед чоловіків у 2006 році (65%) Україна поступалася лише Росії, а у 2009 році цей показник зменшився до 50% і тепер Україна ділить 14-17 місця разом з Латвією, Литвою та Малайзією. А в деяких країнах все ще курить більше половини чоловіків, наприклад в Росії (59%), Грузії (57%), Китаї (51%).

«Звіт ВООЗ ще раз засвідчує, що збільшення рівня тютюнових акцизів, інформаційні та інші заходи контролю над тютюном, які проводилися в Україні останніми роками, заборона паління в поїздах та інших громадських місцях, були ефективними для зменшення поширеності куріння. Повна заборона реклами тютюну, забезпечення виконання законодавства щодо захисту людей від тютюнового диму, подальше підвищення тютюнових акцизів, організація системи допомоги у припиненні куріння здатні і надалі зменшувати його поширеність», – впевнені у міністерстві.

У Звітах ВООЗ наводяться дані по загальній поширеності куріння, тобто враховуються і ті курці, які курять не кожного дня.

Для забезпечення порівняння країн, які мають різну вікову та гендерну структуру населення, проведена стандартизація даних. В Звіті також наведені оригінальні (не стандартизовані) показники загальної поширеності куріння, які для України у 2009 році становили 50% для чоловіків, 11% для жінок та 29% для всього населення старше 15 років.

Comments.UA

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...