ОСТАННІ НОВИНИ

Почав діяти закон, який забороняє чиновникам подарунки та брати на роботу родичів

Львівський портал

|

Від сьогодні вступає в силу Закон України “Про засади запобігання та протидії корупції”, щоправда, за винятком статей 11 і 12, які набудуть чинності з 1 січня 2012 року.

3 1 липня чиновникам забороняється приймати подарунки частіше двох разів на рік. І ті лише як прояв, наприклад, гостинності.

Ціна подарунка не може перевищувати 50% від мінімальної заробітної плати. Подарунки автоматично стають державною або комунальною власністю. Виняток становлять подарунки від близьких, виграші в лотереях і конкурсах.

Крім того, чиновникам заборонено мати в безпосередньому підпорядкуванні родичів.

Посилено відповідальність за отримання хабарів. Тепер за хабарі в сумі до 3339 гривень покладається не тільки штраф, але і тюремне ув`язнення терміном до 5 років.

Передбачена й норма про декларування чиновниками не тільки доходів, але і витрат (якщо витрати перевищують 150 тисяч гривень), але вона вступить в силу з 1 січня 2012 року.

Посилюється покарання і за дачу хабара посадовій особі – тепер за це можна отримати до 10 років позбавлення волі.

Депутати планують допрацьовувати цей закон. Експерти відзначають його прогресивність, але вважають, що деякі норми потребують вдосконалення. Насамперед це стосується частини декларування витрат чиновників і їх близьких родичів.

ТСН

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...