ОСТАННІ НОВИНИ

Експорт знизив запаси бензину на НПЗ України до критичного мінімуму

Львівський портал

|

Згідно з даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, запаси бензину на складах українських нафтопереробних заводів (НПЗ) станом на 20 червня ц.р. склали 34,5 тис. т, що є мінімальним рівнем за останні два роки. За даними «Консалтингової групи А-95», це в три рази менше середнього рівня запасів з початку 2011 року.
Зокрема, запаси низькооктанового бензину А-76/80 склали 4,7 тис. т, бензину А-92 – 21,3 тис. т, бензину А-95 – 8,6 тис. т. При цьому, за даними Держкомстату, споживання бензину в червні п.р. за останні два роки становить в середньому 400 тис. т. Відповідно, заводських запасів вистачить на три дні національного споживання, тоді як традиційним для галузі є декадний – двотижневий запас.
«Безпрецедентно низькі запаси на НПЗ пояснюють причину ресурсної недостатності, а в окремих регіонах – очевидного дефіциту високооктанового бензину, який простежується з початку місяця», – говорить директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. На його думку, свідченням дефіциту пропозиції вітчизняного бензину є продаж НАК «Нафтогаз Україна» з п`ятої спроби своїх ресурсів на аукціоні 22 червня ц.р., незважаючи на досить жорсткі умови торгів.
Згідно з дослідженням «А-95», причиною значного скорочення запасів на НПЗ є масований експорт бензинів А-92 і А-95 в Російську Федерацію. Зокрема, за даними Держмитслужби, експорт бензину А-92 виробництва ПрАТ «ЛИНІК» (Лисичанський НПЗ, належить ТНК-ВР) у травні ц.р. склав 89,6 тис. т, бензину А-95 – 10,9 тис. т. Це становить 75% від травневого обсягу виробництва бензину даними НПЗ, на який у травні припало більше половини національного виробництва нафтопродуктів. Згідно з даними Держмитслужби, найбільшими одержувачами лисичанського палива в травні ц.р. стали компанії з Курської, Ростовської, Калузької, Тульської, Орловської областей і Краснодарського краю.
«Несподіванка подій на ринку нафтопродуктів полягає в тому, що ще наприкінці квітня цього року компанія« ТНК-ВР Коммерс »публічно заявляла про можливий дефіцит і стабільному постачанні ринку паливом власного виробництва. Проте по факту не тільки не наростила переробку, а й збільшила експорт нафтопродуктів, посиливши свої ж побоювання, – каже Сергій Куюн. – Тільки диверсифікована система забезпечення ринку України нафтопродуктами – розвиненого власного виробництва та імпорту – дозволила уникнути «російського сценарію» паливної кризи зі зникненням бензину на АЗС ».

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...