ОСТАННІ НОВИНИ

Ахметов залишився найбагатшим в Україні

Львівський портал

|

Шостий рік поспіль видання Кореспондент публікує рейтинг найбагатших українців. І вшосте перший рядок у списку посідає донецький підприємець Рінат Ахметов. Його активи за рік подорожчали з $ 17,8 млрд до $ 25,6 млрд.

На друге місце в списку вперше піднявся Геннадій Боголюбов зі статками $ 6,6 млрд, потіснивши свого партнера по бізнесу Ігоря Коломойського ($ 6,2 млрд).

Як зазначає Кореспондент, у Золотій сотні, як у дзеркалі української еволюції, відбилися сильні і слабкі сторони вітчизняної економіки і політики. Сильна сторона економіки, яка проглядається крізь весь список цього року, – зміцнення аграрного сектору.

Зі 100 бізнесменів 42 інвестують в сільське господарство і харчову промисловість. Найуспішніші з них стрімко укрупнюються. Юрій Косюк (№ 11) на початку 2010 року орав на 180 тис. га, в кінці того ж року – вже на 280 тис. га. "Головна відмінність 2011 року в тому, що підприємствам компанії доведеться обробляти рекордні для них обсяги угідь", – заявив мільярдер.

За рік колосально розрослися роздрібні мережі. Практично всі їхні власники відкрили десятки нових супер- і гіпермаркетів. Капіталізація найбільшої торгової мережі Fozzy Group більш ніж потроїлася. Вартість АТБ-маркету зросла вчетверо.

Видання зазначає, що рік був гарним і для металургів. Сталь подорожчала на третину. Зовнішні ринки прокинулися, споживання чорних металів зросло на 13%. "Завжди є шанс залишитися на гребені, якщо ти щось будуєш і твориш", – говорить Віктор Пінчук (№ 4, $ 5,9 млрд).

У підсумку нинішня Золота сотня значно зміцнилася. У 2010 році загальний гаманець 100 мільйонерів важив $ 66,5 млрд, у нинішньому – $ 83,07 млрд.

Рік був нерівнозначним для членів Золотої сотні. 73 наростили свої капітали, двоє зберегли їх. Решта здулися, зазначає видання. Рекордсмен за темпами зростання – Дмитро Фірташ (№ 7, $ 2,25 млрд). Його активи за рік подорожчали на 540%. "Криза – це, звичайно, можливість для одних, – говорить Павло Климець (№ 48), – примножити свій капітал вчетверо. І кінець для інших". Один з таких, що програли, Володимир Бойко (№ 39), змушений був вийти з бізнесу, продавши активи конкурентам.

Золота сотня продемонструвала і найтривожніший тренд часу, а саме монополізацію економіки. Мало в якій країні можна знайти таку концентрацію капіталу в руках кількох людей, пише Кореспондент. Вся важка промисловість багатомільйонної держави тепер перебуває в руках чотирьох-п`яти бізнесменів.

Практично половина всього капіталу Золотої сотні ($ 39,5 млрд) належить двом фінансово-промисловим групам – СКМ (власник Ахметов) і Приват (власники Боголюбов, Коломойський і Олексій Мартинов, № 9, $ 1,52 млрд).

25 учасників Золотої сотні родом з Донецька і Донецької області. Їхній внесок у Золоту сотню – $ 35,08 млрд. У списку 12 дніпропетровців з сумарним капіталом $ 22,48 млрд. Шість мільйонерів родом з Харкова, їх статок важить $ 2,5 млрд. Корінних киян у списку дев`ять, на їх частку припадають скромні $ 1, 77 млрд.

Журнал зазначає, що Партія регіонів за капіталізацією має тотальну перевагу над усіма суспільно-політичними об`єднаннями України. 25 осіб, тобто кожен четвертий із Золотої сотні, – члени правлячої партії. При цьому минулого року їх було 17.

Зростання частково пояснюється переходом мультимільйонерів Андрія Веревського (№ 17), Євгена Сігала (№ 32), Олександра Фельдмана (№ 41) та Степана Глуся (№ 81) з опозиції до партії влади.

БЮТ зазнав багатомільйонних втрат. Адже, крім перерахованих вище бізнесменів, опозиційну фракцію залишили Таріел Васадзе (№ 40) і Олександр Буряк (№ 43). Таким чином, сукупний внесок Партії регіонів у Золоту сотню становить $ 31,1 млрд, фракції БЮТ – $ 3,245 млрд (Костянтин Жеваго, № 5, $ 3,2).

"Мова цифр красномовна. Вона без зайвих емоцій показує, хто в домі господар і на чиїй вулиці свято. У той же час цифри не можуть надати всю палітру ділового і політичного життя клубу українських мультимільйонерів", – зазначає видання.

У цьому номері Кореспондент у стриманих тонах розповідає про тих, хто править українським капіталом. За підрахунками Олександра Глуся (№ 81), на місце в Золотий сотні претендують не більше 400 осіб. "Я знаю, хто в яких активах живе, – говорить співвласник лікеро-горілчаної компанії Nemiroff. – Ми багато один одного знаємо". Всі 400 мільйонерів в одну сотню не вміщаються.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...