ОСТАННІ НОВИНИ

Медицину в Україні зроблять платною

Львівський портал

|

Міністр охорони здоров`я Зиновій Митник стверджує, що в Україні потрібно ввести платну медицину, таким чином вивівши з тіні факт плати за медичні послуги.

"Усі спокійно сприймають, коли людина за операцію в Німеччині, Австрії або Ізраїлі платить 250 тисяч доларів. Така ж операція у нас безкоштовна, але наших лікарів, у яких золоті руки, ми не можемо забезпечити необхідними витратними матеріалами, інструментарієм, діагностичним устаткуванням", – сказав Митник.

Він також повідомив, що Міністерство охорони здоров`я готує низку законопроектів, які дозволять впритул підійти до ухвалення закону "Про обов`язкове загальнодержавне медичне страхування".

"Повинне принципово змінитися фінансування медицини – не за залишковим бюджетним принципом. Фінансування йтиме на жителя, на пацієнта, а не на койко-місце в лікарні. Це дасть можливість заробити ті фінанси, які можна буде використовувати для підвищення заробітної плати медичних працівників", – сказав Митник.

За його словами, очікуються реформи стосовно послуг державної швидкої допомоги. Він пояснив, що нині на доопрацюванні в Міністерстві юстиції знаходиться законопроект "Про екстрену медичну допомогу". У ньому чітко розписано регламент роботи "швидкої", час, за який карета повинна доїхати в будь-який населений пункт України, щоб своєчасно надати пацієнтові медичну допомогу.

"Ми йдемо навіть на те, щоб на базі сільських амбулаторій організовувати пункти "швидкої допомоги", де немає постійного чергування лікарів, але буде чергування "швидкої". Залишається невирішеним питання забезпечення служби автотранспортом, але на рівні Кабінету міністрів є розуміння важливості цього моменту, без перебільшення – життєвого", – зазначив міністр.

Митник також висловив упевненість, що головною проблемою медичної сфери є неправильний перерозподіл ресурсів на користь лікування, а не профілактики.

"Високоспеціалізовану меддопомогу, звичайно, теж треба мати, однозначно. Але ми абсолютно втратили первинний рівень, раннє виявлення захворювань, власне, фундамент медицини. Тому нам треба змінити акценти, зробити ставку на профілактику тих захворювань, які потім доводиться лікувати вже спеціалізовано і набагато дорожче, ніж якби вони були виявлені своєчасно", – підкреслив глава МОЗ.

ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...