ОСТАННІ НОВИНИ

Цьогорічний «КіноЛев» пройде під знаком українського кіно

Львівський портал

|

П’ятий Львівський міжнародний кінофестиваль незалежного кіна «КіноЛев» пройде від 21 до 24 серпня, повідомили «Львівському порталу» організатори фестивалю.

Особливістю цьогорічного фестивалю стане особлива увага до українського кіно. І у конкурсній, і у позаконкурсній програмі переважають саме українські фільми. Це зумовлено насамперед ситуацією, що склалася у нашій державі, коли українське кіно практично не має доступу до екрану. Організатори навіть дещо пом`якшили умови конкурсного відбору, щоб представити глядачам максимально повну та об`єктивну картину того, що відбувається в українському кіно саме зараз. До конкурсної програми фестивалю увійшло більше сорока документальних, ігрових, анімаційних фільмів молодих режисерів, серед яких визначатиметься переможець у номінаціях найкращих документальний, найкращий ігровий, найкращий анімаційний фільми, а також – найкращий фільм усієї конкурсної програми. Крім того вже традиційно вручатиметься приз за найкращий кінопереклад. Тим не менше від статусу міжнародного "Кінолев" не відмовляється: з українськими стрічками конкуруватимуть не лише картини із сусідніх Польщі та Белорусі, а й з екзотичних Лівії та Тунісу.

Позаконкурсні програми також підтримують ідею максимально повно показати ідею сучасного українського кіно.

Програма "Україна без кордонів" презентує фільми українців, що з тих чи інших обставин знімають в інших країнах.

Програма "Кіно без екрану" покаже фільми, які лише знаходяться у роботі, дозволить побачити, чим живуть українські режисери, а також прокласти місток режисер-продюсер-дистрибютор.

Програма "Українська класика" цього року складається із двох сигментів – трациційного "Німе кіно" та вечорів пам`яті Юрія Іллєнка. Зокрема львів`яни зможуть першими побачити нову авторську версію картини "Молитва за гетьмана Мазепу" 2010р.

Програма "Інший погляд" презентує останні досягнення російського кінематографу, який за останні роки швидко розвивається та багато фільмів російських режисерів стають учасниками та переможцями найвідоміших світових кінофестивалів. Ми зосередили свою увагу на малобюджетному авторському кіно, що зосереджений передусім не на ідеологічному, а на загальнолюдському аспекті.

Програма "Фестиваль фестивалів" проводить кінопокази стрічок переможців та учасників конкурсних програм найвідоміших міжнародних кінофестивалів. Таким чином для усіх шанувальників кіно складається цілісна картина того, що відбувається у світовому кінопроцесі.

Програма "Рainting-хауз" – це чотири документальні фільми, що розповідають про того чи іншого художника.

Протягом фестивалю працюватиме школа дитячої анімації «Червоний пес».

Відкриється фестиваль презентацією анімаційного проекту "Моя країна –Україна"  . Це серіал анімаційних фільмів, створених молодими режисерами, аніматорами, художниками за сценарієм Сашка Лірника. Він і його кіт стали головними героями серіалу.

Кожна серія тривалістю 3 хвилини розповідає відому або забуту казку, історію, легенду з якогось місця України, чи великого міста, чи маленького села.

Загалом фестиваль має стати відбитком того, що відбувається у світовому та українському кінопроцесі, місцем зустрічі різноманітних культур, осередком усіляких надій і сподівань, крапкою кипіння творчого життя, і насамперед  – майданчиком для обміну досвідом.

Його мета – відстоювати амбіційні та оригінальні проекти, дозволити молодим починаючим кінематографістам проявити свою індивідуальність, стати своєрідною вітриною, де представлені таланти на будь-який смак.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...