Курси валют Прогноз погоди Ціни на пальне
Повернутися на головну | Львів.proUA.com

proUA.com

 

Додати до ВибраногоДодати до Вибраного Зробити стартовою сторінкоюЗробити стартовою
загрузка...


читайте також
17:02 Рада має намір збільшити соцдопомогу малозабезпеченим сім`ям
16:50 Кількість прихильників Януковича під ЦВК збільшилась до 4 тис осіб
16:38 Тимошенко «проґавила» шанс на суди – екс-голова ЦВК
16:25 Тимошенко готує звернення до народу?
16:12 Іноземні інвестори вважають, що після виборів в Україні ризики виросли
15:59 Присвоєння Бандері звання героя України є внутрішньою справою країни – Польща
15:47 Впродовж року на залізничних переїздах зафіксовано 24 ДТП
15:34 Цьогоріч інфляція в Україні може скласти 15% - аналітики
15:21 Регіонали зафіксували на Львівщині тисячі порушень під час виборів
15:12 Торги на міжбанку закрилися в діапазоні 8,0735-8,0765 грн/дол



інше




Львівські новини Архів


Молодь Львова зустрілася з членами Організації Українських Націоналістів та політв’язнями
Львівський портал / 09.02.2010 17:15

З нагоди 81 річниці створення ОУН у Львові відбулася зустріч молоді з членами Організації Українських Націоналістів та політв’язнями, інформує прес-служба Львівської міської ради.

«Зустріч з нескореними» проходила за підтримки Львівської міської ради та Меморіального музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Організатор заходу ГО «Західноукраїнський центр історичних досліджень».

Молоді люди, серед яких, в основному, були пластуни, змогли не лише почути живі свідчення-розповіді від учасників національно-визвольних змагань, а й поспілкуватися з оунівцями-підпільниками.  Про свою діяльність в ОУН розповідали Ольга Попадин, Любомир та Дарія Полюги. Кожен з них в різний час став членом ОУН, але усіх їх об’єднувала молодість та прагнення жити в своїй Україні.

Зокрема, Ольга Попадин наголосила: «Ми йшли в ОУН, тому що бачили, що треба боротися з тим, що українців не вважали за людей. Ви теж хочете, щоб Україна була українською. Не треба російську повертати. Можна всі мови знати, але своя – то є рідна. Ще раніше хтось говорив, що українізація буде тоді, коли шпана розмовлятиме українською».

Ольга Попадин жива учасниця так званого «Процесу 59». «Мені тоді було 17 років, навчалася у 9 класі (через реорганізацію навчання, довелося 2 року «перевчатися»), мене арештували, разом з іншими молодими людьми. Серед цих 59 – в основному були студенти, 5-7 гімназистів і кілька старших. За 4 дні прослухали у суді всіх і винесли страшний вирок. Майже всіх засудили до розстрілу, а тих хто залишився – до великих термінів ув’язнення. У Львові та й в Україні, зрештою – я єдина, хто залишився живий, з тих 59 осіб, ще троє перебувають поза Україною, зокрема у США».

Любомир Полюга розповів, як був охоронцем Романа Шухевича, як створив підпільну хату у Львові, як діставав ліки для підпільників, як викрадав дітей Романа Шухевича – Юрка та Марічку з інтеграційного табору.

Загрузка
Загрузка...

Коментарі



Робота у Львові
Загрузка...