ОСТАННІ НОВИНИ

Україну затягує суцільний автомобільний корок

Львівський портал

|

Україну охоплює суцільний автомобільний корок через страйк автотранспортників. Причиною страйку став тягар фінансової кризи, а саме: скорочення обсягів автобусних, таксомоторних та вантажних перевезень.

Страйкарі скаржаться, що вартість автозапчастин, мастильних матеріалів та обслуговування транспорту зросла майже вдвічі. Окрім того, вони обурені новими грабіжницькими тарифами транспортного збору та свавіллям ДАІ на дорогах.

Зокрема, у Львові акція протесту триває уже четвертий день поспіль. Найгірша ситуація склалася на вулицях Богдана Хмельницького біля ринку «Галицьке перехрестя», Городоцькій та Стрийській. Вантажівки стоять на узбіччі й частково обмежують рух транспорту.

У Києві заблоковано вулиці Грушевського та Велика Васильківська, а учасники протесту стверджують, що не планують розблокувати шлях до повного задоволення вимог учасників акції.

У Запоріжжі учасники акції протесту заблокували проспект Леніна (найдовший проспект Європи – авт.) та рух навпроти облдержадміністрації.

Аналогічні акції протесту тривають і в інших великих містах України.

Нагадаємо, автоперевізники просять владу вирішити низку питань:               

1. Конвертувати (для тих, хто виявить бажання) валютні кредити, видані у 1-му півріччі 2008 року, у гривневі за ставкою Національного банку із збереженням процентної ставки за валютним кредитом 2008 року.

1.1. відтермінувати сплату основного боргу за кредитами терміном на 6 місяців;

1.2. зафіксувати відсоткові ставки за кредитами на рівні тих, які були на момент укладення кредитних договорів, без права їх збільшення;

1.3. стабілізувати курс національної валюти до долара на рівні  6,5 – 7 грн.

2.  Кабінету Міністрів України скасувати Постанову КМ України від 20.12.2008 р. за №1118, якою зобов’язано фізичних осіб – підприємців подати заяву про анулювання реєстрації їх як платників податку на додану вартість та здати відповідні свідоцтва, як таку, що суперечить Конституції України, Законам України «Про систему оподаткування», «Про податок на додану вартість» та спрямована на надання переваги суб’єктам підприємницької діяльності – юридичним особам, зниження конкурентоспроможності підприємців – фізичних осіб.

3. Верховній Раді України не приймати законів, якими передбачено збільшення ставок податків та зборів з власників автотранспортних засобів щодо наявних станом на 01.01.2008 року, до нормативно-правових актів, які набули законної сили, в цій частині внести відповідні зміни.

4. Президенту України, Кабінету Міністрів України, Міністерству закордонних справ України вчинити всі дії з урегулюванню ситуації, яка склалася під час отримання перевізниками службових віз на в’їзд та перебування в країнах Шенгенської зони, спрямованих на спрощення системи отримання багаторазових службових віз, збільшення термінів дії віз (не менше 1 року) та термінів перебування в країнах Шенгенської зони (не менше 180 днів).

5. Президенту України, Кабінету Міністрів України зобов’язати виробників та реалізаторів нафтопродуктів здійснювати продаж  пального за цінами, які повинні зменшуватися адекватно до цін на нафту на світових ринках. Вартість дизельного   пального не повинна перевищувати вартості бензину марки А-95. 

6. Верховній Раді України внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства  (ввести в дію ст.248 ЦПК) з метою недопущення прийняття незаконних та антиконституційних рішень з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування (такі, як рішення Київської міської ради про сплату збору за проїзд іногороднім транспортом через територію Києва, незаконне підняття тарифів на комунальні послуги, різке підняття ставок орендної плати та ін.).

7. Верховній Раді України внести зміни до розділу III Закону України «Про боротьбу з корупцією» (ввести норму притягнення до кримінальної відповідальності) та посилити боротьбу з проявами корупції як явищем, що завдає найбільшу шкоду державі та громадянам України.

8. Кабінету Міністрів України створити робочу групу з питань урегулювання автоперевезень на території України (до якої включити представників автотранспортних громадських організацій роботодавців та профспілок) з метою розгляду та оперативного вирішення транспортних питань.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...