ОСТАННІ НОВИНИ

Науковців пустили в тюрму на Лонцького

|

Уперше в історії незалежної України науковців та дослідників допустили в тюрму на вул. Бандери, 1, більш відому львів’янам як «тюрма на Лонцького». Про це йдеться в повідомленні Центру досліджень визвольного руху.

У цій тюрмі перебували керівні органи оперативних карально-репресивних структур польського, радянського та німецького окупаційних режимів, діяльність яких мала на меті планування та проведення ліквідації політичних противників. Паралельно тут містилася в’язниця для політичних в’язнів, де проводили допити із застосуванням тортур, катувань, моральних та фізичних знущань.

Науковцям дозволили ознайомитися із приміщенням колишньої тюрми, оглянути підвал, поверхи приміщення, тюремний дворик, камери, тюремне обладнання, що ще збереглися від страшних часів окупації.

Співробітники Центру досліджень визвольного руху провели перший етап дослідження про перебіг політичних репресій на території колишньої в’язниці і підготовили історичні довідки для Львівської міської ради, Українського інституту національної пам’яті, Служби безпеки України.

Колишня в’язниця на вул. Бандери, 1, має 85років. Це була найбільша в’язниця у Львові, яка протягом усього періоду боротьби української нації за власну державність була уособленням жорстокості окупаційних режимів у Західній Україні: тут містилися в’язниці польського, німецького та радянського режимів.

У трагічні дні кінця червня 1941 року тут знищено найбільшу кількість політичних в’язнів у Західній Україні – 1645 осіб, що становило 41 відсоток усіх замордованих в’язнів Львова. Саме після цих подій за в’язницею на Лонцького закріпилася особливо сумна слава.

За часів німецької окупації тут містилася слідча в’язниця, де проводили допити противників Рейху. Під час одного із таких допитів у листопаді 1942 року тут закатовано одного із провідників ОУН, генерал-політвиховника УПА Івана Климіва-«Легенду».

Після Другої світової війни в’язницю використовували радянські карально-репресивні органи для утримування полонених повстанців під час слідства. Після проголошення незалежності України тут було розташовано слідчий ізолятор СБУ.

На сьогодні реалізують проект створення меморіально-дослідницького комплексу пам’яті жертв окупаційних режимів у приміщенні колишньої тюрми на Лонцького. Цей проект є спільною ініціативою Львівської міської ради, Українського інституту національної пам’яті, Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...