ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині зменшилася кількість дітей, від яких відмовляються батьки в пологових будинках

|

За останні роки на Львівщині значно зменшилася кількість дітей, від яких відмовляються батьки ще в пологових будинках. Як розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції начальник відділу охорони матері і дитини головного управління охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації Ірина Микитчак, у 2005 році в області налічувалося 50 дітей, від яких відмовилися батьки уже в пологових будинках. Минулого року ця цифра становили лише 15 дітей.

На думку Ірини Микитчак, така тенденція до зменшення відмовлень від новонароджених зумовлена тим, що протягом останніх 3-4 років досить добре почала працювати система консультування батьків з боку психологів пологових будинків. «Якщо лікарі бачать, що жінка не зацікавлена у вихованні новонародженої дитини, то вони запрошують психолога з центру соціальних служб для молоді для спілкування з майбутніми матерями. Це дало змогу знизити кількість відмов від своїх дітей», – наголосила начальник відділу охорони матері і дитини головного управління охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації. Другою причиною Ірини Микитчак вважає збільшення виплат на новонароджену дитину. Проте, часто трапляються випадки, коли матері використовують народження дитини лише для фінансових потреб. Оскільки, допомогу на дитину виплачують до року, то так звана матір нібито виховує дитину лише цей період. Після року вона відмовляється від дитини.

За словами Ірини Микитчак, на сьогодні в Україні налічується близько 50 будинків дитини, де перебувають діти раннього віку, тобто до 3-4 років років. Зокрема, на Львівщині існує два будинки дитини, які розташовані у Львові. «Щороку в цих будинках виховується від 150 до 180 дітей. З кожними роком у наших будинках дитини значно зменшується кількість дітей і водночас покращується фінансування. Практично за останні роки в двічі-тричі збільшилися видатки на виховання дітей», – підкреслила п. Микитчак.

Окрім того, начальник відділу охорони матері і дитини головного управління охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації, наголосила, що зазвичай сім’ї всиновлюють дітей раннього віку, тобто таких, яким ще не виповнилося року. А перевагу батьки надають дівчаткам.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...