ОСТАННІ НОВИНИ

У Трускавці проводять конференцію до 150-річчя від Дня народження Франка

|

К онференція «Іван Франко та Митрополит Андрей: Мойсеї українського народу», присвячена 150-річчю від Дня народження Івана Франка розпочала сьогодні свою роботу у місті Трускавці, про це повідомила прес-служба УГКЦ.

Учасниками конференції є духовенство, представники влади, науковці, літературознавці, громадські діячі, серед яких Преосвященний Владика Ярослав (Приріз); єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький, Владика Юліян (Вороновський), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, який був одним із ініціаторів проведення конференції, але через стан здоров’я не зміг взяти участі у її роботі; міський голова Трускавця Лев Грицак, директор Інституту історії Церкви УКУ Олег Турій, о. Юрій Аввакумов, душпастир з Мюнхена.

«Цей проект є дуже на часі, бо про слугу Божого Митрополита Андрея Шептицького як духовного провідника усі знають, а пам’ять про Івана Франка була довгими десятиліттями спотворена й він подавався як поборник християнських цінностей. Настав найвищий час вияснити правду про те, що цей великий поет та мислитель був духом дуже близьким до Бога, до Церкви й особисто до Митрополита Андрея», – сказано у листі Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького до міського голови Трускавця Лева Грицака.

У коментарі прес-секретаріату Глави УГКЦ перший заступник голови оргкомітету конференції Іван Скибак розповів, що цей захід слід розглядати не як спробу, а радше як конкретну справу з релігійної реабілітації Івана Франка. «Ми об‘єднали науковців Церкви та держави, зокрема Київського, Львівського, Дрогобицького національних університетів, Інституту українознавства ім. Крип‘якевича, Українського католицького університету. Думки, певні тези, які були висловлені та ще будуть підтверджені, є доказом того, що радянські штампи на Митрополита Андрея та Івана Франка не відповідають дійсності. Тому це не є спроба, а конкретна справа врегулювання цих недолугостей», – зазначив І.Скибак. Він також додав, що з Київського державного центрального архіву кіно- та фонодокументів Ніна Топішко привезла унікальні кадри, на яких зображено Митрополита Андрея та Івана Франка. Їх буде продемонстровано другого дня роботи конференції.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...