Остап Семерак: «Треба перевірити всі такі місця, як Грибовицьке сміттєзвалище, щоб унеможливити подібні трагедії у майбутньому»

|

Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак про трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі:

семерак

«Ситуація з сміттєзвалищем у Грибовичах – це наслідки відсутності адекватного поводження зі сміттям.

І органи місцевого самоврядування, і Мінрегіонбуд, і, звичайно, Мінекології, не виробили спільних правил поводження з твердими побутовими відходами.

Спільно з ЕБРР ми вже розпочали цю роботу в Мінприроди. (Про це я повідомляв минулого тижня). На кінець року плануємо вийти на два документи – Стратегію та Національний план поводження з відходами. Але, звичайно, зараз проблему Грибовичів це не вирішить. Поки що неможливо навіть оцінити масштаби екологічних збитків.

Проте зараз у наших силах унеможливити подібні трагедії у майбутньому. Я звернуся до Уряду з пропозицією дати доручення ряду відповідальних міністерств перевірити всі такі місця. Для розуміння, сьогодні ні органи місцевого самоврядування, ні Держекоінспекція не можуть назвати точної кількості сміттєзвалищ, які є на територіі країни. І в якому стані ці звалища ми бачимо на власні очі. Потрібно сформувати перелік перевантажених сміттєзвалищ, тих, які потребують закриття через невідповідність нормам природоохоронного законодавства.

Також органи місцевого самоврядування мають надати інформацію щодо затверджених схем санітарної очистки населених пунктів.

І щодо ролі Держекоінспекції. Конкретно по львівському сміттєзвалищу інспекція мала кілька судових спорів з комунальним підприємством, котре за звалище відповідає. І поки тривали розгляди, роками звозилося сміття, в тому числі, і не зовсім побутові відходи.

Це ще раз показує, що Держекоінспекція – неефективний орган, який не відповідає сучасним вимогам екобезпеки. Ні звалища, ні вирубка лісу, ні охорона води та повітря – немає сфери, з якою екоінспектори б впоралися. Цю структуру ми реформуємо», – написав міністр.

Фото: vesti-ukr.com

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...