Євген Магда: «Швидко розв’язати проблему Криму і окупованого Донбасу неможливо»

|

Виконавчий директор Центру суспільних відносин та політичний експерт про особливий статус Донбасу:

«Які б не приймались сьогодні закони, швидко розв’язати проблему Криму і окупованого Донбасу неможливо. Необхідно думати про ширші тактичні дії, які варто поєднувати зі стратегією відновлення українського впливу на Донбасі.

Україна, на відміну від бойовиків, є членом міжнародної спільноти. Ми не можемо дозволити розкидатися своїми зобов’язаннями. Тобто, якщо у рішеннях Мінських угод передбачено «особливий статус», то Україна повинна це виконати.

Також не потрібно драматизувати нинішню ситуацію, а усвідомлювати, що процес врегулювання ситуації на Донбасі буде важким і можливо доведеться для цього ухвалювати й інші непопулярні рішення. Але на сьогоднішній момент говорити про те, що рішення Ради якось загрожують територіальній цілісності України більше, аніж дії бойовиків не варто. Натомість варто звернути увагу, що для балансу вимог президента та парламентаріїв Радою ухвалено не лише закон «про особливий статус», а й постанова про оголошення непідконтрольних українській владі територій – окупованими. Це певний політичний компроміс позиції.

Окрім того новий закон (про особливий статус Донбасу – ред.), вступить силу лише тоді, як з України будуть виведено іноземні війська. А коли будуть виведені іноземні війська говорити про існування самопроголошених республік не буде підстав».

Раніше Львівський портал повідомляв, що президент України Петро Порошенко підписав Закон № 256-VIII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Також нагадаємо, що 17 березня Верховна Рада прийняла зміни до законів про особливе самоврядування на окремих територіях Донбасу.

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...