Леонід Тарасенко: «Новий закон передбачає право людей збройно протидіяти можливим узурпаціям та захопленням влади»

|

Співавтор проекту закону «Про вогнепальну зброю цивільного призначення» розповів про переваги нового законопроекту, який вже зареєстровано у Раді:

«В Україні досі не врегульовано питання легального використання вогнепальної зброї населенням. Наш законопроект базується на досвіді багатьох європейських країн і США та дає змогу користування зброєю, тобто надає можливість громадянам купувати, використовувати та розпоряджатись нею.

Перш за все, законопроект розтлумачує саме право на зброю, яке необхідне людям для самозахисту свого життя, майна та держави. У тексті законопроекту передбачено право людей збройно протидіяти можливим узурпаціям та захопленням влади.

Стосовно надання права на володіння зброєю пропонується передати частину повноважень різних силових органів влади у приватні руки. Правоохоронні органи мають втратити можливість видавати дозволи на зброю. Дозвільний ринок має перейти у приватні структури, які отримують право продажу, ремонту та відповідних реєстрів.

Тобто, якщо людина виявляє бажання придбати пістолет для самозахисту, вона повинна звернутися до відповідного суб’єкту господарювання. Там покупця перевірятимуть у реєстрі на предмет дієздатності та судимості. Подібна схема застосовується й під час перепродажу зброї. Психічно хворі люди чи злочинці не матимуть права на придбання й володіння зброєю.

Водночас особа, яка виявляє бажання придбати зброю, має пройти відповідне навчання із поводження та користування.

Також закон обумовлює впровадження майнового цензу. За видачу свідоцтва на право володіння зброєю передбачалось 500 неоподаткованих мінімумів (8 500 грн), однак в ході перемовин та зауважень його було скорочено до однієї мінімальної зарплатні (зараз 1218 грн – ред.).

Також власник зброї, що ходить із нею по вулиці, безумовно повинен мати при собі всі необхідні документи. Законом також передбачено відповідальність за привселюдне демонстрування зброї, яке не мало для цього жодних підстав.

Водночас дозволятиметься носити зброю у зарядженому стані, аби власник міг оперативно скористатись самозахистом.

Загалом закон обумовлює, що у разі обґрунтованої необхідності можна отримати дозвіл на носіння зброї будь-якої категорії. Дозвіл на володіння і носіння зброї видається тим, хто досягнув 21 року, проте в спортивних цілях володіти зброєю можна з 15 років. Термін дії дозволу – п`ять років, після цього його необхідно продовжувати».

Детальніше читайте у статті Львівського порталу тут: Зброя не вбиває – вбивають люди

Фото: Львівський портал

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...