Бурштинська ТЕС встановлює нові електрофільтри, щоб зменшити шкідливі викиди в атмосферу

Олесь ТЯГАЙ, Львівський портал

|

На ДТЕК Бурштинській ТЕС розпочався капітальний ремонт енергоблоку №1 вартістю 60 мільйонів гривень. Ремонт не лише подовжить термін роботи обладнання і покращить його технічні характеристики, але й знизить викиди шкідливих речовин в атмосферу, про це розповів директор Андрій Шувар.

За його словами останній раз блок капітально ремонтували 6 років тому, але щороку він проходив поточні та середні ремонти. Цьогорічний капітальний ремонт буде тривати 4 місяці і за цей час відремонтують котел, турбіну, турбогенератор та електрофільтр.

«Починаючи з 9 березня Бурштинська ТЕС розпочала ремонтну кампанію 2017 року. Ми вивели в капітальний ремонт енергоблок №1.  10 липня цього року ми маємо завершити ремонт, й  включимо енергоблок знову  в мережу.  Вартість капітального ремонту становить більше 60 млн гривень. За ці кошти ми проведемо досить великий об’єм робіт по ремонту всього обладнання блоку.

В першу чергу буде проведено стовідсотковий контроль металу, повний, капітальний ремонт турбіни із заміною дефектних лопаток, замінено поверхні нагріву котла, які не пройдуть дефектацію,  та капітальний ремонт блочного трансформатора і турбогенератора. Також в цьому році ми плануємо замінити близько 40%, а це 1000 основних електродів електрофільтрів, що суттєво зменшить викиди забруднюючих речовин в атмосферу», – говорить головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС Богдан Гетьман.

Директор Бурштинської ТЕС Андрій Шувар розповів, що взагалі на Бурштинській ТЕС зараз в ремонті знаходиться два блока.

«Вже  почали підготовку  до опалювального сезону на 2017-2018 рр . Очікувана вартість ремонтів –  150 млн грн. Зараз перший блок – на капітальному ремонті по 10 липня, а дев’ятий блок зараз на поточному ремонті по 5 травня», – сказав Андрій Шувар.

Зауважимо, що з моменту приватизації Бурштинської ТЕС – з 2012 року і по сьогоднішній день в оновлення обладнання, а також капітальні ремонти блоків Бурштинської ТЕС  ДТЕК інвестував понад 1,5 млрд грн. щорічно влітку проходять ремонти всіх діючих енергоблоків для того, щоб вони надійно працювали упродовж наступного року.

«Компанія ДТЕК дуже багато грошей вкладає в екологічні покращення. На блоках №5 і №7, які вже пройшли реконструкцію, встановлені нові  сучасні електрофільтри. Викиди складають близько 30-40 мг/м3 і це відповідає європейським стандартам, які становлять до 50 мг/м3..На цих блоках, фактично, викиди зменшені в 29 раз порівняно з минулими періодами. Відтак, плануємо цього року поновити роботу ще одного електрофільтру на  блоці №1.  Вартість встановлення нового сучасного електрофільтра  зараз перевищує  100 млн гривень, тому замінити всі фільтри відразу неможливо. Тому ми робимо це поступово – рік за роком», – додав директор компанії.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...