Селищна школа економить 63% електроенергії

Вероніка РОЙ, Львівський портал

|

У селищі Добротвір, що на Львівщині, де працює ДТЕК Добротвірська ТЕС, котра виробляє електроенергію і забезпечує половину потреб всієї області, загальноосвітня школа навчилась економити 63% електроенергії та мінімізувати тепловтрати.

3

Відтак, в рамках проекту міні-грантів «Місто своїми руками» та Стратегії соціального партнерства Добротвірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів отримала від компанії ДТЕК більше півтора мільйона гривень на проведення енергоаудиту, встановлення енергоощадних вікон та енергозберігаючих ламп.

За словами директора Добротвірської школи Василя Нецика, найцікавіша співпраця школи та компанії ДТЕК пов’язана з енергоефективними заощадженнями.

«З компанією ДТЕК ми співпрацюємо вже давно і завдяки цьому за останні три роки нам вдалося зробити чимало. За кошти компанії ми провели енергоаудит, замінили майже 400 дерев’яних вікон на енергоощадні, встановили світодіодні  лампи, а також енергоощадні  екрани. Хотів би зазначити, що така допомога дає змогу в комфортних умовах працювати дітям та вчителям, а школі зекономити чималі гроші. Оскільки, завдяки встановленню світодіодних ламп школа економить 63% електроенергії, а через енергоефективні вікна ми маємо грандіозну економію тепла. Саме тому ми дуже задоволені співпрацею з ДТЕК. І майбутньому ми охоче будемо працювати з цією компанією для того, щоб створювати хороші умови для наших дітей та вчителів. Також учні та вчителі брали участь в цікавому освітньому проекті «Енергоефективні школи» і взяли друге місце по Україні», – розповів він.

1

«Енергоефективні школи» – соціальний проект енергетичної компанії ДТЕК, спрямований на виховання відповідального споживача електричної та теплової енергії. Автором усіх навчальних матеріалів проекту та його виконавцем є Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку». В рамках цього проекту в школах проводилось навчання основам раціонального споживання енергії.  Діти вчилися не лише в теорії, але й на практиці, відвідуючи з екскурсіями ДТЕК Добротвірську ТЕС та створили власні проекти з підвищення енергоефективності своїх навчальних закладів.

Під час реалізації проекту «Енергоефективні школи» в Києві  ДТЕК організував семінар для всіх учасників проекту щодо можливостей енергетичного аудиту. Представникам міської влади та загальноосвітніх навчальних закладів презентували результати енергоаудиту шкільних будівель та дали поради щодо заходів із підвищення їхньої енергоефективності. Також слухачі отримали інформацію щодо найбільш ефективних шляхів залучення коштів для проведення цих заходів.

5

«У 2015 році ми провели грандіозну роботу, взяли участь у проекті «Енергоефективні школи». Вчителі з учнями, в рамках проекту, вивчили  курс «Основи теплопостачання та теплозбереження», провели широкомасштабну інформаційно-просвітницьку кампанію з енергозбереження в школах, в сім’ях, в прилеглих мікрорайонах, побували на екскурсії на Добротвірській ТЕС. За кошти, які отримала наша школа на реалізацію свого проекту, а це 25 тис. грн,  проведено  теплоаудит нашої школи», – розповів Василь Нецик.

Також він додав, що компанія ДТЕК вклала свій внесок не лише у енергоощадність школи, але й в освіту учнів. Адже у 2013 році компанія ДТЕК виділила 68 тисяч гривень на відкриття мультимедійного класу для вивчення німецької мови. Цей кабінет обладнаний дошкою та проектором для зручності навчального процесу.

П’ятикласник Добротвірської школи Станіслав стверджує, що в їхніх класах стало значно світліше та тепліше.

«У нас в класі нове освітлення, яке не псує наш зір. Мені набагато легше та зручніше читати або писати на уроках. А також в наших класах стало значно тепліше і тепер мені не потрібно одягати на себе багато одягу»,- зауважив він.

4

Як розповідає вчитель зарубіжної літератури Оксана Слюз, встановлення нових енергоощадних ламп у школі забезпечує і безпеку школярів, оскільки старі ртутні лампи, шкідливі і небезпечні.

«За останні роки наша школа дуже змінилася, коли ми почали брати участь у проектах компанії ДТЕК, які пов’язані з енергоекономією та теплозбереженням. Ми проводили  виховні години, де діти малювали плакати та самі дізнавалися проте, як зберегти тепло та яким чином можна утеплити приміщення. Разом з учнями ми проклеювали теплові екрани, які отеплюють зараз  наші класи. Все в комплексі дало свій хороший результат. На сьогодні у нас є енергоощадні екрани та вікна. Також окрім тепла ми економимо енергію, оскільки старі ртутні лампи ми замінили LED-жарівками. Вони дають краще освітлення в класі, що дає змогу дітям краще вчитись»,- сказала вона.

2

Компанія ДТЕК співпрацює з селищем Добротвір ще з 2011 року в рамках стратегії Соціального партнерства, адже тут знаходиться ДТЕК Добротвірська ТЕС. Вона реалізовується у п’яти напрямках: охорона здоров’я, покращення соціально-значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища енергоефективність та підвищення активності громади. Основна мета кожного проекту у всіх 5-ти сферах – це покращення якості життя громади міста не лише сьогодні, але й у перспективі.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...