Вибори-2012: Досьє Володимира Кожана

|

«Коментарі» в рамках проекту «Вибори-2012» презентують досьє потенційних кандидатів в народні депутати України по мажоритарних округах.

Кожан, вочевидь, балотуватиметься у Верховну Раду по виборчому округу №120, з центром у м. Буськ. До складу округу входять: Бродівський, Буський, частково Кам’янка-Бузький (за винятком населених пунктів, включених до виборчого округу № 125), Радехівський райони. Кількість виборців: 155100 осіб.

Попри серйозні наміри В.Кожана поборотись за місце у парламенті (а це засвідчує опікування згаданим округом не лише в останній рік), пробитись в лідери електоральних симпатій йому буде більш ніж складно. Змагатися Кожану доведеться передусім з важковаговиком – свободівкою Іриною Сех. Серед інших претендентів-конкурентів по цьому округу можна назвати Богдана Козака (УНП), Петра Федашка (Партія регіонів), Василя Дзьобана (Батьківщина) та сина покійного губернатора Львівщини Сергія Сенчука (Єдиний центр). У випадку, якщо лідерка свободівців у Львівській облраді І.Сех балотуватиметься на цьому окрузі, шанси Кожана залишаються доволі примарними.

Біографія
Володимир Дмитрович Кожан народився 22 січня 1946 року в селі Гута, Буського району, Львівської області. Освіта вища. Член партії «Наша Україна». Проживає у Львові. Про сімейний стан не згадується навіть на персональному сайті.

1961 – здобув неповну середню освіту в Топорівській середній школі 
1964 – закінчив Львівське технічне училище №12 
1972-1975 – без відриву від виробництва закінчив Вишнянський радгосп-технікум, 
1976-1981 – навчався у Львівському сільськогосподарському інституті, де здобув фах агронома. 
1983-1988 – здобув другу вищу освіту у Львівському торговельно-економічному інституті за спеціальністю товарознавець вищої кваліфікації.

1965-1967 – Військова служба в Збройних силах СРСР, рядовий

1964-1964 – Спецуправління №16 Львівпромбуд, штукатур 3-го розряду. 
1968 – Львівський завод «Вимірювач», учень слюсаря. 
1968-1982 – Завод ім. Леніна у Львові, слюсар, майстер, старший інженер. 
1982-1982 – Львівська транспортна прокуратура, начальник фінансового відділу. 
1982-1987 – Привокзальний ринок, завідувач ринку. 
1987-1988 – Львівський трест їдалень, директор комбінату громадського харчування. 
1988-1989 – Директор громадського харчування. 
1989 – Військторг №751, директор КГХ. 
1989-1990 – Комбінат громадського харчування, в.о. директора їдальні №34. 
1990-1995 – Червоноармійська райрада, директор госпрозрахункового об`єднання «Екоплід». 
1996-1999 – Ринок «Центральний». м. Львів, директор 
1999-2002 – ТзОВ «Краківський ринок», директор 
2002 – й по даний час – ТзОВ «Краківський ринок», генеральний директор.

З 2002 року – Почесний консул Республіки Казахстан у м. Львові.

Голова Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців (з 2007 р).
Командувач Галицького козацького округу Українського Реєстрового козацтва, генерал-полковник УРК. 
Почесний доктор Університету «Львівський Ставропігіон».

Нагороджений:
орденом «За заслуги» III ступеня (2005р.), 
Почесною грамотою Верховної Ради України (2004р.), 
Почесною грамотою Львівської ОДА (2006р.)

Також за значну благодійну діяльність та вклад у розбудову церков нагороджений: Лицарським Орденом Св. Папи Сильвестра від Апостольського Престолу, Почесною грамотою Глави Української Греко-Католицької Церкви, Орденом Св. Володимира 3-ох ступенів, Орденом Святого Юрія Переможця від Української Православної Церкви Київського Патріархату, Орденом Св. Андрія Первозваного УАПЦ.

За благодійну допомогу миротворчим силам у Боснії та Косово нагороджений медаллю НАТО.

Володар “Золотої фортуни ” в номінації “Європейський рівень обслуговування в торгівлі”. Нагороджений «Золотим козацьким хрестом».

За сприянням В.Д. Кожана від імені «Нашої України» встановлена бронзова дошка-епітафія на могилі Т.Г. Шевченка у м. Каневі на Чернечій горі.

Досьє всіх потенційних кандидатів в народні депутати України по мажоритарних округах Львівщини можна прочитати тут

 Політична діяльність

2006 – обраний депутатом Львівської обласної ради за списком блоку «Наша Україна», на той час партійну приналежність В.Кожан визначив – ХДС.

Працював заступником голови постійної депутатської комісії з питань ПЕК.

Ще раніше, у 2002 р. В.Кожан намагався потрапити у ВРУ. Він балотувався по округу №120 (Бродівський, Буський, Радехівський та частина Кам’янко-Бузького районів), однак програв висуванцю на той час блоку «Наша Україна» Олегу Тягнибоку (62% голосів). Володимир Кожан набрав 18% (22 тисячі голосів).

На парламентських виборах-2007 В.Кожан входив до першої десятки виборчого списку Блоку “Всеукраїнська громада”, де уже фігурував як безпартійний. Однак, як відомо, ця політична сила зазнала нищівного фіаско.

Останнім часом В.Кожан вважає за краще не конкретизувати свою партійну приналежність. У пресі його представляють лише, як голову правління Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців. Допоки він офіційно не заявляв, що справді боротиметься за депутатський мандат. Проте ЗМІ, близькі до В.Кожана, уже подейкують, що задля набрання більшої ваги, він має намір посвататись до «Фронту змін» чи «Батьківщини». Щоправда не факт те, що його кандидатура буде схвалена цими політичними силами.

Водночас попри політичну мовчанку Кожана, його активна діяльність на окрузі свідчить про протилежне. Доволі часто з’являється інформація про те, що Володимир Кожан відвідав рідну топорівську школу й подарував комп’ютери, допоміг Бродівському телебаченню організувати професійне свято, відремонтував дорогу у Буському районі, відреставрував церкву… Регулярно докладається він із фінансовою допомогою юним спортсменам, що мешкають у відповідному регіоні. Про подарунки до Миколая та Різдва можна й не говорити. А в Радехові, в якому, до слова, В.Кожан числиться почесним громадянином, взагалі не відбувається жодного свята без участі цього добродія.

Як зазначала мер Радехова Ніна Загиней, жодне звертання до нього не залишилося поза увагою (профінансував святкування дня міста, відновлення символу Радехова – древньої криниці, за фінансової допомоги відреставровано пам’ятник Тарасові Шевченку, закуплено апаратуру ультразвукової діагностики для центральної районної лікарні).

 Бізнес

66-річний Голова Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців, екс-депутат Львівської облради Володимир Кожан більше відомий у місті, як генеральний директор одного з найбільших і найстаріших львівських ринків – «Краківського ринку». І, оскільки впродовж років «Краківський» мав славу базару, що перебуває «під дахом» криміналітету, негативні асоціації приписувались й директору ринку. Вочевидь, аби позбутись цього ореолу, В.Кожан уже понад десять років активно веде громадську роботу. Він «просуває» своє ім’я на ниві меценатства та дипломатії. На думку потенційного кандидата позитиву мало б надати й обрання свого часу в обласну раду. Також позиціонує себе, як людину побожну. «Краківський ринок» чи не єдиний у Львові, котрий не працює у неділю.

 Скандали

Чи не найбільш скандальною інформацією можна вважати, як ми уже згадували, причетність кандидата до кримінального світу. Попри все меценатство і побожність В.Кожану так і не вдалось «відмазатись» від тісної дружби із так званим авторитетом «Мордою». Досі побутує суперечка, хто справжній власник «Краківського» – сам Кожан, чи він лише добрий менеджер під крилом «Морди» і прикриттям його угруповання. Далі цитуємо сайт kompra.com.ua: «Бригада «Морди», як і всі, що пережили взаємний відстріл і міліцейський погром кінця минулого-початку нинішнього століття організовані злочинні угруповання, все більше переносить «центр ваги» своєї діяльності в сферу економіки. Так, здобуті злочинним шляхом гроші вони активно вкладають у нерухомість, енергетику та інші високоприбуткові види бізнесу»…

До слова, як пишуть видання що досліджують кримінальний світ, до керівництва ринком В.Кожан також прийшов не без сприяння «Морди». Також приписують «Морді» й допомогу під час протистояння В.Кожана з Сергієм Медведчуком. Молодший брат Віктора Медеведчука, на той час «сірого кардинала» Кучми був небайдужий до ринків. Коли Віктор зміцнився в Києві, Сергій (очолював Львівську ДПА) почав похід на Краківський. Податківці розкопали схему, за якою Кожан ніби то ухилявся від сплати податків. Сергій Медведчук, маючи на меті посадити Кожана і відібрати ринок, нагрянув з обшуком в момент, коли бухгалтер Кожана начебто привіз папки з чорною бухгалтерією. Однак бригада виявила опір податківцям, відправивши декого з них до лікарні з травмами. Документацію начебто вдалося знищити. Кожан зліг з інфарктом. На нього відкрили справу про ухилення від сплати податків, але він знайшов оригінальний вихід із ситуації: став почесним консулом Казахстану. Від «дипломата» з недоторканністю довелося відв`язатися. Тим більше, що в той час він щедро спонсорував блок «За Єдину Україну!». Сам Кожан всі ці розповіді спростовує.

 Цитати

 Стосовно переходу в іншу партію (на час інтерв’ю В.Кожан перебував депутатом Львівської облради, фракція «Наша Україна»):

«Що стосується «Нашої України», точніше її фракції в обласній раді, членом якої я є, то нині я не бачу причин переходити в іншу політичну структуру. Я до так званої категорії перебіжчиків не належу».

Про депутатство і спонсорську підтримку:

«До чого тут вибори? Люди звертаються, я й допомагаю. До виборів ще дожити треба. Моя нинішня допомога дітям – це бажання допомогти молодим людям торкнутися високого мистецтва. Тим паче, якщо вже торкнулися виборчої тематики, то прекрасно знаєте: діти не голосують».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...